Pts – Pazar 08:00 – 00:00
(0531) 027-89-84
info@alakurye.com

Acil Kurye Hizmeti – İstanbul Kurye | 0531 027 89 84

Acil Kurye Hizmeti

İstanbul Acil Kurye

Şirketler veya kurumlar arası veya işletmelerle müşteriler arası teslimatlar çoğunlukla birkaç gün içinde yapılır. Lakin bazı zamanlarda teslimatların aynı gün içerisinde hatta dakikalar içerisinde yapılması lazım olabilir. Bu nedenle kurumlar bazı durumlarda acil teslimat hizmetlerine gereksinim duyar. Acil kurye de bu gereksinimden oluşan bir kurye hizmetidir. Acil kurye hizmetleri, günlük teslimat işlerinin haricinde şirketlerin isteklerini karşılamak için kullanılan ayrıcalıklı bir kurye servisidir. Günümüzde ürün, belge, gereç gibi pek çok şey kargo şirketleri vasıtasıyla alıcılarına ulaştırılmaktadır. Bilhassa e-ticaret sitelerinin yayılması ile birlikte kargo hizmeti artık bugünün doğal gereksinimlerinden birisi haline gelmiştir. Kargo hizmeti uzun zamandır standart kargo hizmeti olarak isimlendirilen taşıma metodu ile sunulmaktadır. Standart kargo hizmetinde adrese gönderilecek olan ürünler kuryelere teslim edilir, kuryeler araçları yardımı ile alıcıların konumuna gider ve kargoyu teslim eder. Lakin, devrin getirdiği hız isteği ve kargonun dikkatli bir biçimde taşınma arzusu yeni arayışlar ve yeni çözüm yolları sunmuştur. İşte moto kurye burada işin içine girmektedir. Bu yazıda Acil kurye hizmeti nedir, acil kurye türleri nelerdir gibi soruların cevabı verilecektir.

Acil Kurye Hizmeti Nedir?

Acil kurye, acele teslimat gerekli olduğu yerlerde kullanılan bir kurye hizmetidir. Pek çok kurye hizmeti içinde önce gelen teslimatlar maksadıyla kullanılan acil kurye, ilaç teslimatı, acil belge teslimatı ya da önemli koli teslimatları amacıyla kullanılabilir. Bu kurye hizmetinde belirlenen saat içinde teslimat yapılır. Kaliteli bir kurye hizmeti veren acil kuryeler, pek çok firmanın veya kurumun seçtiği bir teslimat tarzıdır. Acil kurye servisi çoğunlukla sıradışı pozisyonlarda kullanılır. Arıza, kaza, anlaşma, rahatsızlık ve incinme benzeri acil gelişen pozisyonlarda acil moto kurye arzu edilir. Teslimatlar oldukça kısa bir süre içerisinde, anlaşılan saatte yapılır.

Eczanelerde epey sık kullanılan acil kuryeler, teslimatları olabildiğince seri bir biçimde yapmaya öncelik verir. Acil kuryeler hizmetin şekline kıyasla motosikletli ya da araçlı olabilir. Lakin mesai saatleri içerisinde çoğunlukla moto kurye kullanılır. Sık olarak büyük firmalar, fabrikalar, bilgi teknolojisi firmaları, e-ticaret dükkanları, medikal şirketleri, baskı şirketleri, kamu kuruluşları, telekomünikasyon firmaları, bankalar, eczaneler, hastaneler ve değişik kurumlar acil kuryelerden yararlanır. İlaçlar, belgeler, armağan paketleri, pasaportlar, nameler, kontratlar, anahtarlar ya da herhangi taşınabilir ebattaki paket üzerine acil kurye hizmeti kullanılabilir.    

 

 

 

Acil Kurye Türleri Nelerdir?

Acil Kurye Avantajları

Acil kuryecilik, normal kurye hizmetlerinden ayrımlı olarak bazı avantajlar bulundurur.

 • Teslimat istenilen saatte, üstelik dakikalar içerisinde yapılabilir.
 • Acil durum kuryeleri farklı herhangi bir vazifeyi dikkate almadan teslimata konsantre olur.
 • Acil durum nakliyeciliği hizmetleri sabah ya da akşam fark etmeden günün her saatinde arzu edilebilir.
 • Acil kuryeler teslimata her daim hazırdırlar.
 • Teslimat hizmetleri isteğinize göre şekillendirilebilir.

Acil Kurye Hizmetinin Klasik Posta Hizmetlerinden Farkı Nedir?

Şirketlerin veya şahısların bazı zamanlarda belge ya da koli göndermeleri lazım olabiliyor. Bunun üzerine posta hizmetleri veya kargo firmalarından faydalanılabilir. Lakin son zamanlarda belgelerin ve kolilerin teslimi için acil kurye hizmetleri de meydana çıkmıştır. Belgelerin ve kolilerin teslim edilmesi için verilen hizmetin klasik posta hizmetlerinden bazı ayrımları vardır. Bu ayrımlar nedeniyle pek çok şahıs tarafından acil kurye hizmeti alınmaya başlanmıştır. Acil kurye hizmetinin posta hizmetinden ayrımı ise aşağıda belirtilmiştir;

 • Koli için posta merkezine gidilmesi gerekmez.
 • Kolinin alınması için kargo personelinin beklenmesi gerekmez.
 • Belge ve koliler kısa zamanda teslim edilir.
 • 7/24 acil kurye hizmeti alınabilir.
 • Dağıtıma çıkan kuryenin takibi olanaklıdır.
 • Kolinin niteliğine göre kurye tipi belirlenebilir.
 • Gönderilen belgenin kayıp olması gibi problemler ile karşılaşılmaz.
 • Gönderilecek ürün çeşidi daha çoktur.

Belgelerinizin veya kolilerinizin vaktinde belirttiğiniz adreste olmasını ve problem olmadan teslim edilmesini istiyorsanız acil kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Acil Kurye Türleri Nelerdir?

Acil kurye hizmetleri, kullanılan vasıtaya kıyasla değişkenlik gösterir. Çoğunlukla moto kurye ve arabalı kurye olarak iki tiptir. Arabalı kurye, genellikle çiçek ya da pasta benzeri hassas ve zarar görebilen ürünleri veya motor ile götürülemeyecek kadar enli olan ürünleri dağıtmak için kullanılır. Acil moto kurye ise küçük tatlı paketleri, belge ve benzeri özenli bir biçimde paketlenen ve fazla yer almayan gönderilerin teslimatı için kullanılır. Hızlı moto kurye, en problemli trafik şartlarında bile kolilerinizi seri bir şekilde gidecekleri adreslere ulaştırır.

Acil Kurye için Paketlemeyi Kim Yapar?

Acil kurye hizmetlerinde kolilemeyi, koliyi gönderecek olan kişi yapar. Arabalı ya da motokurye fark etmeksizin her türlü eşya ve koli gönderiminde ürünlerde bir sıkıntı yaşanmaması için paketleme prosedürünü sağlam bir biçimde gönderecek kişinin yapması oldukça önemlidir.

Acil Moto Kurye Nedir?

Moto kurye, kargo dağıtıcısı personellerin motosiklet vasıtasıyla teslimat yaptıkları ve türlü yararları olan bir kargo teslimat şeklidir. Moto kurye ile her çeşit pakete ilaveten değerli belge, pasta, çiçek, hassas ve kırılabilen eşya ve şahsa doğrudan ulaştırılması lazım olan kargolar teslim edilebilir. Kurye, kendisine verilen paketi alıcıya en iyi ve en çabuk bir biçimde ulaştırır. Bilhassa, motosiklet ile teslimat yapıldığından trafik benzeri dış tesirlerin olumsuzlukları minimuma iner. Bundan dolayı hem vakitten tasarruf yapılır hem de paket alıcıya en çabuk ve en özenli bir biçimde teslim edilir.

Paketin teslimatını yapan moto kuryeler koliyi dikkatli bir şekilde taşır ve alıcıya en iyi biçimde ulaştırır. Normal paketlere ilave olarak, değerli belgeler, kırılabilen ürünler, pasta, çiçek gibi klasik kargoda gönderilemeyen eşyalar için ilerletilen motorlu kurye, daha tanınan ismiyle moto kurye sistemi bu işe yaramaktadır. Moto kuryeler, teslim aldıkları koliyi hızlı ve dikkatli bir biçimde adrese ulaştırırlar. Bu nedenle gönderen kişi, paketi için telaş yapmaz. İstanbul benzeri yoğun illerde başka yollar da yer alır. Moto kurye, bu alanda sizlere epey çok avantaj sunar.

Moto kurye ile İstanbul ve civarında yer alan her paketiniz emniyetli ve çabuk bir biçimde yerine teslim edilir. Motor kurye olarak da biliniyor. Bu alanda hizmet veren moto kurye şirketleri sizlere en iyi biçimde hizmet verir. Bilhassa İstanbul benzeri yoğun bir nüfusa sahip olan ve trafiğin fazlası ile sorun olduğu yerlerde bu benzeri şirketler epey önemli bir görev yaparlar. İstanbul moto kurye hizmeti veren kurumlar bilhassa kırılabilecek paketlerinize oldukça dikkatli bir şekilde yaklaşırlar. Her çeşit trafik yoğunluğundan kurtulabilmeleri acele teslimat için epey önemlidir.

Motosiklet araçları ile yapılan taşıma prosedürü güvenli ve seridir. Yiyecekten, kıyafete dek pek çok şeyin artık internet üstünden alınabilir olması bu kuryelerin de itibarını maksimum seviyeye çıkarır. İstanbul moto kurye şirketleri sizlere sağladığı yararlar ile bu iş daha da hoş hale gelecektir. Bununla birlikte işiniz gereği bazı mühim belgelerin, gün içinde başka bir bölgeye hızlı bir şekilde ulaşması gerekebiliyor.

Bu da motorlu kurye vasıtaları ile olası hale gelir. Motor kurye şirketleri genel itibariyle kalabalık illerde taşıma prosedürü yapar. Acele teslimatı olan ürünlerin taşınmasında epey etkin bir rol oynarlar. Moto kurye İstanbul gibi kalabalık yerlerde genel itibariyle; yiyecek, giyecek, hassas belge, kırılabilen eşya, her çeşit e-ticaret sitesi ürünleri gibi şeyler taşınabilir. Bu dalda hizmet veren pek çok sayıda moto kurye şirketleri yer alır. Motor kurye, en güvenli biçimde paketlerinizi sizden alır ve alıcıya teslim eder.

Acil Moto Kurye Ne Tür Paketler Taşıyabilir?

Acil moto kurye hizmetleri ile alakalı müşterilerin merak ettiği bir diğer sual ise moto kurye ile taşınabilen eşyaların neler olduğudur. Moto kurye teslimat prosedürlerinde evleviyetle belirlenen taşıma özelliği, eşyaların kırılmaz ve çabuk gönderime elverişli hareketi çok olmayan eşyalar olmasıdır. İlaveten boyut olarak büyük olan, belirlenen en fazla değer üstünde yüke sahip olan eşyalarda teslimat prosedürleri haricindedir. Acil moto kurye ile teslimat yapılabilecek paketler;

 • Kâğıt evraklar, belgeler, klasörler
 • Pasaport, Vize benzeri özel hususlarda evraklar
 • Yiyecek ve içecekler
 • Çiçek ve tekstil gereçleri
 • Yedek parça eşyalar

biçiminde sıralanabilir. Bu eşyaların nakledilmesinde ele alınan kriterin ebat ve yük durumu olduğu unutulmaması gerekir. Daha ayrıntılı malumat alabilmek için sitemizi inceleyebilir ya da bizlerle irtibata geçerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Kurye Paketinin Teslim Edildiğini Nasıl Öğrenirim?

www.alakurye.com internet adresimizden bizimle iletişime geçerek paketinizin teslim edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Kurye Teslimat Sürelerini Nasıl Belirliyoruz?

Kurye teslimat sürelerini tercih ettiğiniz seçeneklere göre belirliyoruz. Normal kurye, Express kurye, VIP kurye, Arabalı kurye ve uçak kargo olarak seçeneklerimiz vardır. Bu seçeneklerin her birinde teslimat süreleri birbirinden farklıdır.

İstanbul Acil Kurye Hizmeti ve Fiyatları

Alakurye olarak kurye hizmetinde müşterilerimize daima en uygun fiyatları sunuyoruz. Fiyatlar teslimat yapılacak yerin uzaklığına göre ve paketin ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar hakkında bilgi almak için www.alakurye.com internet adresimizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilir ve size en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Acil Kurye için Neden Ala Kurye?

İstanbul ve civarında bulunan firmalar içerisinde arabalı kurye ve moto kurye olarak hizmet sunan firmamız, gerek kurumsal kimliği gerekse alanında profesyonel ekibi yardımıyla dalında en iyi olabilmek için sağlam adımlarla ilerlemektedir. Alakurye firması olarak siz alıcılarımızdan gelen tüm geri dönüşleri değerlendirip, ümit ve arzularınız istikametinde kendimizi her geçen gün daha çok geliştirmekteyiz. Ülkemizin en kalabalık illerin başında olan İstanbul ve ilçelerinde verdiğimiz hizmetler acil kurye hizmetine konsantre olduğu kadar güven ve nitelik faktörlerine de epey önem vermektedir. Şahsi bilgilerin korunmasına önem vererek sunduğumuz gizlilik prensibimiz yardımıyla gönül rahatlığıyla belge ve kolilerinizi bizlere emanet edebilirsiniz. Trafik ya da iş kalabalığı fark etmeden haftanın 7 günü ve 24 saat iletişim kurabileceğiniz çağrı merkezimizde sizleri dinliyor ve isteklerinize özgü hizmetlerde bütçe dostu fiyatlar veriyoruz.

Hizmet Verdiğimiz İlçeler (Tüm ilçeler)

Alakurye olarak İstanbul’un ilçelerinde sizlere hizmet vermekteyiz.

En Kolay ve En Hızlı Kurye Hizmetinin Özellikleri; Hızlı Teslimat: Alakurye olarak paketlerinizi sizlere oldukça hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.

Uygun Fiyatlar: Firmamız bütçe dostudur ve en uygun fiyatlara sahiptir.

7/24 Teslimat: 7 gün 24 saat boyunca teslimat yapmaktayız. Sabah ya da akşam fark etmeksizin paketlerinizi sizlere ulaştırmak için gayret ediyoruz.

Kurye Takibi: Çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek 7 gün 24 saat boyunca paketinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Kurye Seçenekleri: İhtiyacınıza göre normal kurye, express kurye, VIP kurye, arabalı kurye ve uçak kargo olarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Sunduğumuz hizmetler fiyat anlamında bütçe dostudur.

İletişim :

Esenşehir Mahallesi, Gölcük Sokak, No: 13

Ümraniye / İSTANBUL

Telefon: 0531 027 – 89 – 84

WhatsApp: 0531 027 89 84

E-mail: info@alakurye.com